piątek 05 maj 2017
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością


W ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem "Ochrona i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie", Stowarzyszenie "Radość z życia" zorganizowało
5 maja 2017 r. happening z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, młodzież ze szkół, przedszkolaki, a także pracownicy instytucji publicznych oraz mieszkańcy Drawska i okolic.


Ze względu na nieodpowiednie warunki pogodowe happening odbył się w Hali Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Impreza rozpoczęła się przemarszem wszystkich uczestników z Placu Leopolda Kuczerawego do hali. Dzieci i młodzież obejrzeli bajkę terapeutyczną pt. "O czarownicy, która nie dbała o zdrowie" w wykonaniu naszych terapeutów. Następnie odbył się fantastyczny program sceniczny "Klaun Tomi Show", poprowadzony przez profesjonalnych animatorów. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, zamku dmuchanego i upragnionej przez dzieci waty cukrowej :-)

Każdy mógł wziąć udziału w warsztatach i zajęciach poświęconych niepełnosprawności i uzmysłowić sobie, że bariery naszych dwóch pozornie różnych światów istnieją tylko w ludzkich myślach, a ich przyczyny często tkwią w niewiedzy.

Zapraszamy do galerii! :-)

Z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością postanowiliśmy nagrać film o bohaterach drugiego planu. O tych, którzy ramię w ramię stawiają czoła przeciwnościom, które życie zrzuciło na naszych podopiecznych.
"Lekcja życia" jest to opowieść o nas samych: terapeutach. W swojej pracy często zostawiamy cząstkę siebie, lecz w zamian otrzymujemy znacznie więcej: bezcenną naukę, dzięki której stajemy się lepszymi ludźmi!


Zapraszamy do obejrzenia filmu! :-)
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od gminy Drawsko Pomorskie.